Stacje

Forum

Strona klasyczna

Rebensburg najszybsza w Soelden
Pierwszy gigant sezonu rozegrany na austriackim lodowcu Rettenbach w Soelden należy do Viktorii Rebensburg. Przypomnijmy, że 28-letnia, pochodząca z Bawarii zawodniczka zdobyła Małe Kryształowe Kule w gigancie w 2011 i 2012 roku. W inaugurujących sezon zawodach "wykręciła" czasy 55.90 i 59.30, które zapewniły jej 12. zwycięstwo w karierze.
Niemka na trasie w Soelden zwyciężyła po raz drugi; pierwszy raz triumfowała tu siedem lat temu odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo.

- To doskonały wynik i czuję się naprawdę szczęśliwa. Chciałabym przesuwać się w klasyfikacji krok po kroku i Soelden z pewnością jest doskonałym początkiem - skomentowała Rebensburg.

Na drugim miejscu uplasowała się Tessa Worley, która do prowadzącej straciła zaledwie 0.14 sek. Pierwsza po porannym przejeździe Manuela Moelgg ostatecznie ukończyła zawody na 3. miejscu.

Zwyciężczyni w klasyfikacji generalne w zeszłym sezonie Mikaela Schiffrin po pierwszym przejeździe była druga; drugi przejaz okazał się jednak słabszy i Amerykanka ostatecznie uplasowała się na 5. pozycji.

Kolejne zawody Alpejskiego Pucharu Świata już za dwa tygodnie w fińskim Levi, gdzie rozegrany zostanie slalom.