sport Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

Trzynaste zwycięstwo Neureuthera
W miniony weekend na trasie Levi Black w Finlandii ścigali się również panowie. W otwierającym sezon slalomie najszybszy okazał się Felix Neureither, dla którego było to 13. zwycięstwo w zawodach Alpejskiego Pucharu Świata. Tradycyjnie, zawodnik wygrywający slalom w Finlandii otrzymał małego renifera.
W porannym przejeździe różnice czasowe między zawodnikami jadącymi w pierwszej trzydziestce były naprawdę niewielkie. Ze startujących 92 alpejczyków różnica między trzydziestym, a pierwszym - Dave’m Rydingiem wynosiła zaledwie +1.56 sek. Niestety, w drugim przejeździe Brytyjczyk popełnił błąd i wyjechał poza trasę, pozbawiając swych rodaków okazji do świętowania pierwszego w historii zwycięstwa w Pucharze Świata.

Fantastyczny drugi przejazd zaliczył Szwed Mattias Hargin, który z 12. miejsca awansował na 3. Od marca 2015 roku Harginowi nie udało się wjechać na podium, tak więc 3. miejsce w Levi sprawiło mu sporo radości.

Nieobecny w zeszłym roku w Levi Kristoffersen (konflikt z federacją narciarską) wywalczył tym razem drugą pozycję zapewniając sobie 31. zwycięstwo w Alpejskim Pucharze Świata. Po niezbyt udanej końcówce poprzedniego sezonu, Norweg wydaje się być ponownie w bardzo dobrej formie i z pewnością walczyć będzie o kolejną Małą Kryształową Kulę.

Felix Neureither fot. FIS / Agence ZoomFelix Neureither fot. FIS / Agence Zoom

Najrówniejsze dwa przejazdy zaliczył Felix Neureuther. W pierwszej serii Niemiec tracił do Rydinga zaledwie 0.14 sek., natomiast dobra jazda popołudniu zapewniła mu pewne zwycięstwo. Najszybszym zawodnikiem 2. przejazdu - ku sporemu zaskoczeniu - okazał się Francuz Jean - Baptiste Grange.
Tak dobry występ zapewnił Neureutherowi pierwsze od stycznia 2016 zwycięstwo. Oczywiście przygarnął również małego renifera, którego nazwał, na cześć córki Matildy, "Matti".
Po odniesionej w sierpniu kontuzji, na trasę Pucharu Świata powrócił Marcel Hirscher. Czwarty po pierwszym przejeździe nie zdołał jednak obronić tak dobrej pozycji i ostatecznie uplasował się na17. miejscu.

Po zawodach w Finlandii zawodnicy przenoszą się za ocean, do Ameryki Północnej, gdzie 25 - 26 listopada w Killingoton rywalizować będą panie (konkurencje techniczne), a w Lake Louise panowie (konkurencje szybkościowe)

ah/skionline.pl

Zobacz pełne wyniki

Podziel się