Stacje

Forum

Strona klasyczna

Vlhova najszybsza w Levi
Pierwszy slalom sezonu wygrała Petra Vlhova. Zwyciężczyni ostatniego slalomu w poprzednim sezonie w Aspen wyprzedziła faworytkę Mikaelę Shiffrin. Na trasie Black w fińskim Levi Słowaczka była szybsza o 0.10 sek. Po pierwszym przejeździe Vlhova traciła do faworytki 0.21 sek., jednak drugi fenomenalny przejazd zapewnił jej miejsce na najwyższym stopniu podium. Trzecie miejsce wywalczyła Szwajcarka "Sendy Wendy" Holdener.
Zgodnie z tradycją, zwycięzcy zawodów w Levi otrzymują małego renifera, który następnie trafia na pobliską farmę. Podobnie jak Marcel Hirscher i Henrik Kristoffersen w poprzednich sezonach, Vlhova, na cześć swojego ojca, nazwała renifera Igor.

- Wygrałam ostatnie zawody w marcu i nie łatwo było utrzymać dobrą formę, tak więc tym bardziej cieszę się z dzisiejszego zwycięstwa. Mikaela jest zawsze szybka, ale udało się ją dogonić. - skomentowała Petra.

Vlhova dołączyła do grona dwóch zawodniczek, Veroniki Velez - Zuzulovej i Mikaeli Shiffrin, którym udało się zwyciężyć w pierwszych i ostatnich zawodach sezonu od stycznia 2016 roku.
Po pierwszych dwóch edycjach zawodów zaliczanych do Alpejskiego Pucharu Świata zwyciężczyni w klasyfikacji generalnej w 2017 ponownie stoi na czele rankingu wyprzedzając Vlhovą o 10 punktów i Holdener o 25 punktów.

Twarda trasa Levi Black sprzyjała zawodniczkom jadącym z odległymi numerami startowymi - startująca poza pierwszą trzydziestką Szwedka Anna Swenn-Larsson przesunęła się na 7. miejsce, a Stephanie Brunner z Austrii przeskoczyła z 53. na 8. pozycję. Doskonały debiut w slalomie Pucharu Świata zaliczyła jadąca z 51. numerem startowym Norweżka Mina Fuerst Holtmann, która ostatecznie ukończyła zawody na 13. miejscu.