stacje Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

Ischgl świętuje 25 lat śnieżnej sztuki
Podczas 25. konkursu śnieżnych rzeźb "Formen in Weiß" artyści z różnych stron świata na terenie ośrodka narciarskiego Ischgl od 8 do 12 stycznia 2018r. będą ponownie wyczarowywać imponujące dzieła sztuki ze śniegu, tworząc galerię sztuki w plenerze. Podczas wydarzenia jubileuszowego zostaną zreinterpretowane "najlepsze tematy" z ostatnich 25 lat.
Ogniste smoki, krwiożercze wampiry, kolorowy świat cyrkowy lub legendarne gwiazdy w Ischgl - podczas konkursu śnieżnych rzeźb "Formen in Weiß" od 8 do 12 stycznia 2018 roku dziesięciu międzynarodowych artystów będzie ozdabiało ośrodek narciarski już po raz 25. W tym roku wyobraźnia i kreatywność artystów są praktycznie nieograniczone, ponieważ temat "Najlepsze dzieła ostatnich 25 lat" pozostawia praktycznie wolną rękę w kwestii wyboru motywu. Od rozpoczęcia konkursu 8 stycznia wybrani rzeźbiarze będą realizować w śniegu z Ischgl osobiste śnieżne wizje. W ciągu zaledwie pięciu dni, na wysokości ponad 2300m n.p.m, dzieła sztuki, które mają wysokość do dziesięciu metrów i znajdują się na terenie całego ośrodka narciarskiego, przekształcą Silvretta Arena w imponującą galerię na świeżym powietrzu. Artyści dowiedzą się, które z dzieł sztuki najbardziej przypadło do gustu sędziom z Ischgl, 12 stycznia podczas ceremonii wręczenia nagród. Goście Ischgl mogą od samego początku patrzeć przez ramię na śnieżnych artystów podczas wykonywania pracy w lodowatych temperaturach lub cieszyć się ogromnymi rzeźbami do końca kwietnia, podczas jazdy na nartach. Dzięki gwarancji śniegu w Silvretta Arena, lodowate struktury pozostają długo w nienaruszonym stanie. Mapa z objaśnieniami i lokalizacjami śnieżnych rzeźb jest dostępna za darmo na miejscu.

Ischgl świętuje 25 lat śnieżnej sztukiIschgl świętuje 25 lat śnieżnej sztuki

Pomysł na "Kształty w bieli"


Co zrobić z tym całym śniegiem? Mieszkańcy Ischgl zadali sobie to pytanie 25 lat temu i opracowali projekt artystyczny konkursu rzeźby śnieżnej "Formen in Weiß". Od tego czasu, co roku, rzeźbiarze z całego świata wysyłają swoje projekty do jury z Ischgl. Wybiera ono następnie najlepsze pomysły i zaprasza dziesięć par artystów do realizacji swoich koncepcji na terenie tutejszej Silvretta Arena. W ten sposób teren narciarski, który obejmuje 238 kilometrów tras narciarskich, staje się domem dla dziesięciu śnieżnych arcydzieł, osiągających do dziesięciu metrów wysokości w ciągu zaledwie pięciu dni. Wyjątkowym aspektem konkursu jest fakt, że: każdego roku pojawia się nowe motto. Szeroka gama tematów stała się już lodową rzeczywistością. Powstały między innymi ponadwymiarowe rzeźby Dietera Bohlena w ramach konkursu o tematyce "talent show", rzeźba przedstawiająca założycieli spółki Silvrettaseilbahn AG z okazji 50. jubileuszu istnienia firmy, a także śnieżny garbus w ramach konkursu "Czas Volkswagena". W tym roku, z okazji 25-lecia legendarnego wydarzenia z Ischgl, pod hasłem "Najlepsze dzieła ostatnich 25 lat", ośrodek narciarski zostanie przekształcony w imponującą galerię na świeżym powietrzu z nowymi motywami z ostatnich 25 lat.

Więcej informacji na stronie www.ischgl.com

Ischgl świętuje 25 lat śnieżnej sztukiIschgl świętuje 25 lat śnieżnej sztuki

Podziel się