sport Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl sport wiadomości

Atomic Team w świetnej formie od początku sezonu
Rywalizacja w Alpejskim Pucharze Świata w Lake Louise i Val d’Isere nie pozostawia wątpliwości - zawodnicy Atomic Redster Team już na początku sezonu znajdują się w bardzo dobrej dyspozycji, osiągając rewelacyjne wyniki we wszystkich dyscyplinach. Sofia Goggia, Tina Weirather, Peter Fill i Marcel Hirscher - wszyscy oni w ubiegły weekend zajmowali miejsca na podium. Udany występ zaliczyła również Mikaela Shiffrin, dzięki czemu utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
REKLAMA

Dobre wyniki od samego początku sezonu


Christian Höflehner, menadżer z departamentu race w Atomicu, wraca z Lake Louise w pełni zadowolony. Jego zdaniem alpejczycy z Teamu Atomica już początkiem zimy są w dobrej formie, co potwierdza doskonałe funkcjonowanie sprzętu i pozwala liczyć na sukcesy w zbliżających się mistrzostwach świata.

Peter Fill drugi w zjeździe, Marcel Hirscher drugi w gigancie


Podczas październikowego spotkania w ramach Atomic Media Day w Altenmarkt, Peter Fill zastanawiał się, czy szum medialny, jaki powstał wokół jego osoby w związku ze zwycięstwem w Kitzbühel i zdobyciem Małej Kryształowej Kuli w zjeździe, nie wpłynie negatywnie na przygotowania do sezonu. Jak się okazało, obawy reprezentanta Włoch były niepotrzebne. Już podczas pierwszego weekendu, w czasie którego rozegrano konkurencje szybkościowe, Fill zajął drugie miejsce w zjeździe i ósme w supergigancie. Z kolei Marcel Hirscher stanął na drugim stopniu podium w slalomie gigancie, wypracowując sobie w klasyfikacji generalnej przewagę 80 punktów nad Kjetilem Jansrudem. W piątkowym supergigancie Austriak uplasował się na 13 pozycji, a w tych samych zawodach siódme miejsce zajął Travis Ganong ze Stanów Zjednoczonych.

Sofia Goggia w świetnej formie, Tina Weirather druga w supergigancie


Wśród pań równą formę zaprezentowała Sofia Goggia, plasując się na drugiej pozycji w zjeździe i trzeciej w supergigancie. Tym samym w ciągu pięciu konkursów aż trzykrotnie stawała na podium. W klasyfikacji generalnej Alpejskiego Pucharu Świata Włoszka zajmuje trzecie miejsce. Liderką pozostaje reprezentantka Stanów Zjednoczonych, Mikaela Shiffrin, która w Lake Louise uzyskała trzynasty wynik w zjeździe. Pochodząca z Liechtensteinu Tina Weirather była druga w supergigancie. Dobre wyniki odnotowały również Mirjam Puchner i Stephanie Venier.
Alpejczycy pozostaną teraz w Val’d Isere, gdzie w kolejny weekend zostanie rozegrany slalom gigant i slalom, natomiast zawodniczki wezmą udział w konkurencjach technicznych we włoskim Sestriere.

bk/skionline.pl
Przeczytaj także