sport Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl sport wiadomości

Atomic zwycięzcą Mistrzostw Świata
Zakończyły się Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz. Miniony weekend był szczególnie ekscytujący dla czołowych zawodników ze stajni Atomica, Mikaeli Schiffrin i Marcela Hirschera.
22-letnia Amerykanka Mikaela Schiffrin zdobyła w sobotę trzeci z rzędu tytuł Mistrzyni Świata w slalomie. Wcześniej udało jej się uzyskać srebrny medal w gigancie. Najmłodsza Mistrzyni Olimpijska w historii udowodniła, że w pełni zasługuje na miano królowej narciarstwa!
REKLAMA
Druga wielka gwiazda teamu Atomica, Marcel Hirscher, do puli weekendu dorzucił swoje trzy grosze, czyli dwa złote… medale! Austriak po piątkowym zwycięstwie w slalomie gigancie, nie dał szansy konkurentom również w niedzielnym slalomie. W jeden weekend został Mistrzem Świata po raz piąty i szósty w swoim życiu, a z Sankt Moritz przywiózł jeszcze jeden srebrny medal.

Mikaela SchiffrinMikaela Schiffrin

Polscy zawodnicy z ekipy Atomica również wystąpili w zawodach. Maryna Gąsienica-Daniel pokazała, że jest w dobrej formie. W super kombinacji alpejskiej wywalczyła 23. miejsce. W pozostałych konkurencjach ocierała się o pierwszą trzydziestkę, zajmując 32. lokatę w slalomie gigancie i super gigancie. W pierwszej rundzie sobotniego slalomu udało jej się wedrzeć do czołowej trzydziestki. Niestety w drugim, dość dobrym przejeździe wzięła bramkę między nogi, co wiąże się z dyskwalifikacją.

Maciej Bydliński, który jeździ poza kadrą naszego kraju, wywalczył miejsce w topowej trzydziestce w super kombinacji alpejskiej. W tej konkurencji zamknął stawkę, natomiast nie udało mu się to w zjeździe i super gigancie. W obydwu konkurencjach zajął 37. miejsce.

Marcel HirscherMarcel Hirscher

Dzięki licznym sukcesom swoich zawodników, marka Atomic zwyciężyła w klasyfikacji medalowej z 12 krążkami na koncie (trzy złote, pięć srebrnych i cztery brązowe). Można więc oficjalnie powiedzieć, że sprzęt Atomica jest mistrzowski! W tę charakterystykę idealnie wpasowują się zupełnie odmienione narty zawodnicze Redster S9 i G9. Kibice narciarscy mieli okazje zobaczyć ich nowatorski design podczas minionych Mistrzostw Świata. Jeśli ktoś rozważa zakup tych wspaniałych desek, można je będzie nabyć w przyszłym sezonie w najlepszych sklepach narciarskich w naszym kraju, a już wkrótce na naszym facebooku ATOMIC SKIING znajdziecie konkurs z parą nart w roli głównej. Zachęcamy do śledzenia!

źródło: Atomic
Przeczytaj także