sport Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl sport wiadomości

Mikaela Shiffrin przedłużyła kontrakt z marką Atomic do 2020 roku
Najlepsza obecnie alpejka, Mikaela Shiffrin, jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Pjongczangu przedłużyła współpracę z firmą Atomic o kolejne dwa lata - do sezonu 2019/2020 włącznie. Młoda Amerykanka jest w świetnej formie i już w ten weekend może ustanowić wyjątkowy rekord.
REKLAMA

Dominacja Mikaeli Shiffrin w tym sezonie


Nie da się ukryć, Mikaela Shiffrin zdominowała rywalizację Alpejskiego Pucharu Świata. W tym sezonie triumfowała już dziesięciokrotnie i z przewagą 843 punktów nad Niemką Viktorią Rebensburg zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych okazała się niepokonana we wszystkich siedmiu slalomach, dlatego w tej konkurencji wydaje się być murowaną faworytką do olimpijskiego złota. A początek igrzysk już 9 lutego.

Shiffrin lepsza od Moser-Pröll?


W nadchodzący weekend najlepsze alpejki zmierzą się w szwajcarskim Lenzerheide. Jeśli Mikaela Shiffrin odniesie tam swoje 42 pucharowe zwycięstwo, pobije rekord innej znakomitej narciarki, startującej swego czasu dla Atomica, Annemarie Moser-Pröll. Chodzi tu o liczbę wygranych zawodów przed ukończeniem 23 roku życia. Co ciekawe, Amerykanka zadebiutowała w Alpejskim Pucharze Świata 11 marca 2011 roku, na dwa dni przed swoimi 16 urodzinami.

Kontrakt z marką Atomic do 2020 roku


Christian Höflehner, Atomic Global Race Manager, nie kryje ogromnej radości z przedłużenia współpracy z utytułowaną zawodniczką. Jak podkreśla, sezon olimpijski przebiega rewelacyjnie, a Mikaela ma ogromny potencjał i prędzej czy później może zdominować również konkurencje szybkościowe, w czym Atomic będzie ją wspierał co najmniej do 2020 roku.

Zobacz kalendarz Alpejskiego Pucharu Świata

bk/skionline.pl
Przeczytaj także