sport Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl sport wiadomości

Pinturault i Kristoffersen najszybsi w Val d’Isere
W miniony weekend w Val d’Isere alpejczycy zmierzyli się w konkurencjach technicznych. Sobotniego giganta przed własną publicznością wygrał Alexis Pinturault, a dzień później w slalomie bezkonkurencyjny okazał się Henrik Kristoffersen. Polacy nie startowali.
REKLAMA

Alexis Pinturault wygrywa w gigancie przed własną publicznością


W sobotę na trasie znanego francuskiego kurortu Val d’Isere do rywalizacji przystąpili zawodnicy Alpejskiego Pucharu Świata. Po pierwszym przejeździe na czele stawki znalazł się Alexis Pinturault z przewagą 0,65s nad Niemcem Stefanem Luitzem i 0,67s nad trzecim Marcelem Hirscherem z Austrii. W drugiej próbie to właśnie Hirscher uzyskał najlepszy czas, dzięki czemu ostatecznie przesunął się na drugą pozycję (+0,33s). Zdobywca Kryształowej Kuli z ubiegłego sezonu nie zdołał jednak wyprzedzić Francuza, który wygrał swoje 17 zawody w karierze. Na trzecie miejsce z siedemnastego awansował Norweg Henrik Kristoffersen (+1,50s).

Alexis PinturaultAlexis Pinturault

Kristoffersen potwierdza dominację w slalomie


Dzień później zawodnicy wystartowali w slalomie. Liderem na półmetku rywalizacji był Alexis Pinturault. Reprezentant Francji wypracował sobie przewagę 0,24s nad drugim Alexandrem Khoroshilovem z Rosji i 0,42s nad Henrikiem Kristoffersenem. Triumfator sobotniego giganta nie zdołał jednak ukończyć rywalizacji, gdyż w drugim przejedzie ominął bramkę. Po przerwie najlepiej pojechał Kristoffersen, co pozwoliło mu na odniesienie jedenastego zwycięstwa w karierze. Na drugie miejsce z czwartego awansował Hirscher (+0,75s), a na najniższym stopniu podium stanął Khoroshilov (+1,92s).

Gospodarzem kolejnych zawodów z cyklu Alpejskiego Pucharu Świata będzie włoska Val Gardena. Tam 16 grudnia alpejczycy staną na starcie supergiganta, a dzień później wezmą udział w zjeździe.

Zobacz kalendarz Alpejskiego Pucharu Świata

Zobacz pełne wyniki

Zobacz pełne wyniki
Przeczytaj także