sprzęt Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl sprzęt wiadomości

Bliz narciarskie gogle dla wymagających
- Doskonała widoczność na stoku jest najważniejsza. W trakcie zawodów nie można przegapić ani jednego szczegółu - podczas igrzysk olimpijskich nie ma drugiej szansy - tak o swoich goglach Bliz Nova mówi Szwedka Frida Hansdotter złota slalomistka Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang.
REKLAMA
Marka Bliz wywodzi się z firmy optycznej założonej w 1984 roku to dzięki temu potrafią produkować soczewki o niezwykłych cechach i parametrach optycznych.

Najbardziej zaawansowanymi soczewkami, występującymi w goglach Bliz Nova jest Ultra Lense Science oraz Nordic Light.

Frida HansdotterFrida Hansdotter

Ultra Lense Science (ULS) to fotochromatyczna soczewka, o rozpiętości od kategorii 1 (aż 74% przepuszczalności światła) do kategorii 3 (13% przepuszczalności światła) Co ciekawe podczas gorszych warunków pogodowych soczewka Bliz ULS będzie wręcz rozjaśniała obraz i poprawiała kontrast. Technologia ULS czyni gogle najbardziej wszechstronnymi, dzięki nim będziemy gotowi na każde warunki pogodowe jakie zastaną nas na stoku!

Nordic LightNordic Light

Nordic Light to natomiast technologia soczewek, która wyostrza obraz i maksymalnie poprawia kontrast. Podczas pochmurnej pogody otoczenie zlewa się ze sobą, tak samo jak powierzchnia stoku narciarskiego. Technologia Bliz Nordic Light blokuje nachodzące na siebie fale kolorów, dzięki temu widoczne są dla nas niedoskonałości stoku przede wszystkim uskoki, lód i kamienie. Blokowana jest również część fali niebieskiej, która podczas długiej ekspozycji męczy wzrok narciarza.

Gogle narciarskie Bliz Nova Gogle narciarskie Bliz Nova

Soczewki wykorzystywane w goglach Bliz Nova wyposażono w wiele powłok, w tym hydro i oleofobową. Dzięki niej większe krople cieczy i śniegu spływają z powierzchni gogli, a tłuste zabrudzenia np. pozostawione przez nasze palce, łatwiej wyczyścić. Kolejna warstwa chroni soczewki przed drobnymi zarysowaniami, aby nie uszkodziły się one podczas normalnego użytkowania.

Kristoffer JakobsenKristoffer Jakobsen

Przy goglach klasy premium, nie trzeba oczywiście wspominać, że w 100% blokują UV, zapobiegają parowaniu i mają wymienne soczewki. Marka Bliz zadbała również o takie szczegóły jak klipsy boczne - lepsze dopasowanie do kasku. Pasek pokryty częściowo silikonem - zapobieganie zjeżdżaniu z kasku. Potrójna, hipoalergiczna pianka pokryta materiałem przyjemnym w dotyku - lepsze dopasowanie do twarzy.

Oprócz Fridy Hansdotter, gogle Bliz Nova upodobali sobie m.in. Kristoffer Jakobsen, Sara Hector, Anna Swenn-Larson i Kelsey Serwa

Gogle Bliz to nowość na Polskim rynku, lista sklepów, w których są dostępne znajduje się na stronie producenta - kliknij, aby wyświetlić listę sklepów
Przeczytaj także