sprzęt Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl sprzęt wiadomości

Helly Hansen wchodzi na wyższy poziom innowacji oferując wodoodporną i oddychającą technologię LIFA INFINITY PRO™
Helly Hansen, jako siła napędowa innowacyjnych technologii i designu, nieustannie przesuwa granice technologiczne profesjonalnego wyposażenia. Historia norweskiej marki sięga 1877 roku, firma nigdy nie przestała patrzeć w przyszłość. Bazuje na rozległej wiedzy i współpracy z profesjonalistami, aby osiągnąć najnowocześniejsze techniczne wyposażenie outdoorowe. Na sezon jesień/ zima 2020 Helly Hansen wprowadza LIFA INFINITY PRO™, czyli najbardziej innowacyjną wodoodporną i oddychającą technologię, która została stworzona zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
REKLAMA
LIFA INFINITY PRO™ wyznacza całkowicie nowe standardy w swojej kategorii - to pierwsza na rynku technologia, w której wodoodporność i oddychalność w tkaninie zapewniono przez innowacyjny proces bez wykorzystywania chemicznej impregnacji.

Helly Hansen zastosowało tu sprawdzoną unikalną technologię Lifa - czyli tkaninę o strukturze lekkich i hydrofobowych włókien i połączyło ją z najnowszą membraną Lifa INFINITY. Lifa posłużyła jako swoisty repelent, który osłania membranę przed wodą bez standardowej konieczności dodawania chemicznych impregnatów.

Lifa nie wypłukuje się - jest więc warstwą, która się nie zużywa i nie trzeba jej odnawiać w procesach chemicznych (jak standardowe impregnaty). Takie rozwiązanie to ważny krok na drodze w poszukiwaniu odpowiedzialnych innowacji i i świadomego, zrównoważonego rozwoju.

Helly Hansen wprowadza nową technologię LIFA INFINITY PRO™Helly Hansen wprowadza nową technologię LIFA INFINITY PRO™

Nowa technologia LIFA INFINITY PRO™, pojawi się na rynku jesienią 2020 roku. Helly Hansen zaimplementuje ją w kolekcjach odzieży Helly Hansen ULLR (narty, snowboard) i Odin (outdoor, skitouring). Kurtki z LIFA INFINITY PRO barwione są procesie solution dyed (na etapie granulatu), taki proces pozwala ograniczyć zużycie i zanieczyszczenie wody.

Technologię Lifa Infinity Pro wykorzystuje flagowy model kolekcji narciarskiej ULLR Elevation Infinity Shell - kurtka przeznaczona dla miłośników free ride. To model wyposażony w charakterystyczny kaptur z szerokim odblaskowym rantem i kultową już kieszeń ratunkową, chroniącą żywotność przechowywanego w niej smartfonu.

Helly Hansen wprowadza nową technologię LIFA INFINITY PRO™Helly Hansen wprowadza nową technologię LIFA INFINITY PRO™

Outdoorowa kurtka Odin Mountain Infinity Shell - to model, w którym LIFA INFINITY PRO zapewnia ochronę przed przemoczeniem i znakomitą oddychalność a przemyślana konstrukcja kurtki to komfort podczas intensywnej aktywności. Konstrukcja jest kompatybilna z kaskiem, dostosowana pod plecak i uprząż, ma duże przednie panele, które służą jako wentylacja i kryją wewnętrzne kieszenie.
Przeczytaj także