sprzęt Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl sprzęt wiadomości

Nartorolkowe święto pod Tatrami
Zawody w kilku kategoriach przeprowadzone zostały w piątek 11 września na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. W ramach Nartorolkowego Dnia Otwartego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej "Flow", każdy chętny mógł spróbować swoich sił poprzez aktywny udział w warsztatach.
REKLAMA
Rywalizacją młodzików na dystansie 3 kilometrów zainaugurowana została sportowa część wydarzenia pod Tatrami. Po zwycięstwo w tej grupie sięgnął Szymon Bełz (MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski). Najlepszą zawodniczką wśród młodziczek okazała się na tej samej trasie Karolina Kuć, także reprezentująca klub z Tomaszowa Lubelskiego. W kategoriach chłopców i dziewczynek z roczników 2007-2008, zmagających się z 2-kilometrowym odcinkiem, równych sobie nie mieli: Jonasz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) oraz Martyna Mańdok (SP1 Wilkowice/LKS Klimczok Bystra). I wreszcie na zakończenie wśród najmłodszych (dystans 1 km) najwyższy stopień podium "wybiegali": Hubert Smajdor (KS Jedność Nowy Sącz) i Maja Strokosz (MKS Istebna).

Nartorolkowe święto pod TatramiNartorolkowe święto pod Tatrami

Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, wręczane m.in. przez wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski Teresę Piwowar, a dla wszystkich uczestników przygotowane zostały pakiety startowe oraz pamiątkowe medale z okazji Nartorolkowego Dnia Otwartego.

Przez cały trwania zawodów odbywały się warsztaty i pokazy nartorolkowe w specjalnie przygotowanym miasteczku. Pod okiem instruktorów osoby zainteresowane aktywnością na nartorolkach poznawały tajniki owej dyscypliny. W trakcie kilku godzin eventu dopisała pogoda, chętnych więc do takiej formy spędzenia czasu nie zabrakło.

Nartorolkowe święto pod TatramiNartorolkowe święto pod Tatrami


Nartorolkowe święto pod TatramiNartorolkowe święto pod Tatrami

Organizatorem Nartorolkowego Dnia Otwartego w Zakopanem było Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej "Flow". Wydarzenie dofinansowane zostały ze środków Ministerstwa Sportu. Wsparcia udzielili partnerzy: COS-OPO w Zakopanem, Tatrzański Związek Narciarski, SMS Zakopane, Miasto Zakopane i Bistro Wielka Krokiew, zaś medialnie imprezie towarzyszyły serwisy skipol.pl oraz skionline.pl.
Przeczytaj także