sprzęt Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl sprzęt wiadomości

Start Pucharu Świata w Sölden - Fischer Race Family w pełnej gotowości
Puchar Świata w narciarstwie alpejskim tradycyjnie rozpoczyna się w ostatni weekend października. W tym roku nawet nieco wcześniej, bo otwarcie sezonu w Sölden nastąpi już za tydzień, 17. października. Fani narciarstwa z pewnością zacierają ręce z myślą o sportowych emocjach. A będzie na co patrzeć, bo zawodnicy - po przedwczesnym końcu zeszłego sezonu - również spragnieni są ścigania. Stajnia Fischer Race Family, wzbogacona o kilka świetnych nazwisk, melduje pełną gotowość do sezonu.
REKLAMA
Takich zawodników jak Max Franz, Daniel Yule, Manfred Mölgg czy Nicole Schmidhofer nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Od lat święcą pucharowe triumfy na nartach ze słynnym trójkątnym logiem. W tym sezonie do teamu Fischer Race Family dołączają takie osobistości jak Luca Aerni, Dave Ryding i Marina Wallner. Na pewno znakomicie zaprezentują się na zupełnie nowej, przełomowej kolekcji Fischer RC4.

Nicole SchmidhoferNicole Schmidhofer

Szwajcar Luca Aerni nie kryje radości i zdradza: "pomimo przedwczesnego końca minionego sezonu, udało mi się wyskoczyć na śnieg i jeszcze przed lockdownem sprawdzić nowe Fischery. Już po kilku łukach poczułem, że to jest to! Z resztą nie tylko w kwestii sprzętu. Urzekli mnie nowi koledzy z teamu oraz iście rodzinna atmosfera w nim panująca".

Dave Ryding i Marina Wallner wracają do stajni Fischera po kilku latach przerwy. Oboje są podekscytowani faktem, że na nowo wspierać będą drużynę w konkurencjach technicznych. Brytyjczyk Dave Ryding mówi: "Jestem szalenie zadowolony z mojego powrotu do Fischer Race Family i dziękuję wszystkim za ponowne ciepłe przyjęcie. Czekam z utęsknieniem na powrót do ścigania i okazję do sprawdzenia mojej formy".

Pochodząca z Niemiec Marina Wallner również zdaje się być zadowolona z wyboru. "Decyzja o powrocie na Fischery była bardzo łatwa. Moje wieloletnie doświadczenie z tą marką utwierdza mnie w przekonaniu, że mam najlepszy sprzęt, na którym zawsze mogę polegać. Nie mogę się doczekać pracy ze wspaniałym teamem i ścigania w nadchodzącym sezonie".

A sezon ten będzie wyjątkowy. Tej zimy bowiem Fischer stawia na duże zmiany w segmencie race. Innowacje w kultowej rodzinie RC4 widać gołym okiem. Na odmienionej geometrii i nowym kształcie dziobów się nie kończy. Kluczowa jest tu zmiana taliowania, która pozwala na jeszcze agresywniejszą jazdę. Na zawodnikach nowe RC-czwórki już zrobiły ogromne wrażenie. Różnicę z pewnością poczuje każdy narciarz. Warto spróbować!

Więcej informacji na temat #fischerracefamily oraz najnowszej kolekcji RC4 znajdziecie na Fischer Ski Polska oraz @fischerski_pl

Przeczytaj także