stacje Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl stacje wiadomości

6 kierunków, które musisz odwiedzić w sezonie zimowym
Za oknem maj, a w sercach miłośników śniegu rozczarowanie, bo miniony sezon został przerwany w najmniej oczekiwanym momencie. Zamiast rozpaczać, warto się zastanowić, gdzie można będzie poszusować już za kilka miesięcy. Mam dla Was sześć idealnych propozycji.
REKLAMA

3 Zinnen Dolomity


2 Zinnen Dolomity, czyli po polsku "Trzy Szczyty" w Dolomitach, w południowym Tyrolu. To bardzo modny kierunek wyjazdów, nie tylko zimowych, Dolomity bowiem mogą poszczycić się aż trzystoma słonecznymi dniami w roku.
Sezon zimowy to oczywiście białe szaleństwo, a na to region 3 Zinnen jest naprawdę dobrze przygotowany. Ciekawe trasy dla początkujących i zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów, wyciągi, hotele, schroniska i doskonała baza turystyczno-wypoczynkowa sprawiają, że południowy Tyrol w każdym sezonie zimowym jest dosłownie oblegany przez amatorów sportów zimowych.

Risoul-Vars


Z włoskich Dolomitów przenieśmy się we francuskie Alpy. Region Risoul-Vars jest szczególnie lubiany przez Polaków. Każdego roku na stokach w okolicach miejscowości Briancon słychać język polski. To bardzo malownicze tereny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych sportowców. Łączą w sobie to, co lubimy najbardziej - gwarantowane dobre warunki i przystępne ceny. Już od połowy grudnia można liczyć na ośnieżone stoki. Sezon kończy się w połowie kwietnia - to aż cztery miesiące idealnych warunków na jazdę na nartach i desce!

La Rosiere


Pozostajemy we Francji, ale tym razem kłaniamy się najwyższej górze w Europie - Mont Blanc. To popularny region turystyczny nie tylko ze względu na doskonałe warunki do jazdy na nartach. Fantastyczne widoki, niesamowite panoramy i bliskość Włoch sprawiają, że łączą się tu dwie różne kultury - włoska i francuska. Nie brak tu turystów, którzy przybywają właśnie ze względu na ten niesamowity klimat. Dla nich przygotowano baseny, kręgielnie, puby, kluby i dyskoteki. Można też skorzystać z luksusowego SPA.

Isola


Nadal Francja, a więc o śnieg możemy być spokojni. Francuzi wiedzą, co jest w życiu ważne i budują swoje ośrodki narciarskie tam, gdzie sprzyjają temu warunki klimatyczne. Tym razem jesteśmy w Prowansji - czyli zdaniem niektórych najbardziej urokliwej prowincji francuskiej. Smaczku dodaje fakt, że z górskich szczytów widać… Morze Śródziemne! Nie ma chyba drugiego tak oryginalnego miejsca, zapewniającego wyjątkowe widoki. A przy tym wszystkim Isola uważana jest za bardzo ekonomiczne miejsce. To tłumaczy, czemu na stokach jest tak wielu studentów z różnych krajów Europy.

Dachstein West


Witamy w Austrii. Dachstein West to nieduży, ale prężnie działający ośrodek narciarski w Alpach austriackich. To perełka na europejskiej mapie i prawdziwe must have każdego narciarza. Chyba jedyny taki ośrodek, który mimo licznych tytułów, odznaczeń i zaszczytów, jakich się doczekał, utrzymał przystępne ceny. Trasy zjazdowe wykorzystywane są przy rozgrywanym rokrocznie Pucharze Świata w narciarstwie.

Val Thorens


Zaczęliśmy od Trzech Szczytów, na koniec wracamy do Francji do Trzech Dolin. Najwyższy ośrodek sportowy w Europie to gratka dla miłośników sportów zimowych i amatorów rozległych panoram górskich. Ze względu na wysokość o śnieg można być spokojnym. To wymarzone warunki dla narciarzy i snowboardzistów o różnym stopniu zaawansowania. A wszystko to w otoczeniu wysokogórskiej przyrody i tradycyjnej drewnianej architektury. Ośrodek jest bardzo nowoczesny, oferuje zarówno tanie kwatery dla studentów, jak i luksusowe apartamenty dla bardziej zamożnych gości. Jednym słowem: dla każdego coś miłego!

Planujesz wyjazd narciarski w najbliższym sezonie? Śledź ofertę firmy SnowShow, biura turystycznego specjalizującego się w wyjazdach zimowych. Już 1 września (zostało niewiele ponad 3 miesiące!) SnowShow przedstawi pełną ofertę na sezon zimowy. Tylko wybrane ośrodki, gwarantujące bezpieczeństwo i moc atrakcji. Perfekcyjnie zaplanowany wyjazd i niezapomniane wrażenia. Moim nieskromnym zdaniem to lider wyjazdów w Alpy. Sam mam za sobą 4 sezony i 7 wyjazdów z tym biurem, szykuję się na ósmy.
Przeczytaj także