stacje Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl stacje wiadomości

Biegowe zawody pod Tatrami
Kolejna odsłona zawodów "Cross Country Tatra Cup" w biegach narciarskich odbędzie się w Zakopanem. Termin wydarzenia wyznaczono na 10 grudnia 2020 roku.
REKLAMA
Tegoroczne zawody "Cross Country Tatra Cup", ponownie w kilku różnych kategoriach wiekowych dla dzieci i młodzieży na dystansach sprinterskich, odbędą się na terenie nowoczesnych tras biegowych Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Biegowe święto zaplanowane zostało przez organizatora Stowarzyszenie Promocji Sportu, Rekreacji i Aktywności Fizycznej "Flow" na czwartek 10 grudnia br.

Wydarzenie ma w swym założeniu propagowanie aktywności fizycznej, współzawodnictwa w myśl zasad fair play oraz popularyzację biegów narciarskich jako jednej ze sztandarowych dyscyplin uprawianych w regionie południowej Polski.

Biegowe zawody pod TatramiBiegowe zawody pod Tatrami

Inauguracyjna odsłona "Cross Country Tatra Cup" przeprowadzona została pod Tatrami końcem ubiegłego roku. Okazała się bardzo udanym i prestiżowym zarazem przedsięwzięciem, z widowiskowym zakończeniem biegowych zmagań w scenerii oświetlonego stadionu. Rywalizacja z udziałem młodych zawodników, których na starcie stanęło łącznie blisko 150, towarzyszyła oficjalnemu otwarciu nowoczesnych tras biegowych COS-OPO w Zakopanem. Patronat honorowy sprawowało Ministerstwo Sportu.
Przeczytaj także