stacje Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl stacje wiadomości

Co z sezonem narciarskim w Polsce?
Czy rząd odwołam nam sezon narciarski w tym roku? Po przedstawieniu przez premiera Morawieckiego planu przeciwdziałania pandemii, w którym to zaapelował o nie planowanie wyjazdów do Austrii, Szwajcarii i Włoch, ale także w Polsce w trakcie świąt oraz zmianie terminu i kumulacji ferii zimowych - w branży narciarskiej zawrzało. Oliwy do ogni dolał premier Jarosław Gowin, który stwierdził, że skoro branża turystyczna oraz hotele są zamknięte, naturalnym jest, że wyciągi narciarskie także będą zamknięte.
REKLAMA
W dniu dzisiejszym odbyły się konsultancie przedstawicieli branży narciarskiej z premierem Jarosławem Gowinem oraz ministrem Andrzejem Gutem-Mostowym, w których uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Polskich Stacji Narciarskich i Turystycznych.

Poniżej prezentujemy krótkie oświadczenie PSNT:

Po konsultacjach z naszymi ekspertami i zapoznaniu się z projektami rozporządzeń udostępnionych przez stronę rządową w sobotę, wypracowaliśmy wspólne stanowisko aby uratować sezon zimowy w tym roku.

Argumenty za otwarciem branży narciarskiej, jak również szczegółowe pytania dotyczące przedstawionych projektów omówiliśmy podczas konferencji z premierem Jarosławem Gowinem, ministrem Andrzejem Gutem-Mostowym i dyrektorami Dominikiem Borkiem i Rafałem Szlachtą, która odbyła się w dniu dzisiejszym o godz.12.00.

Wraz z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii wypracowaliśmy kompromis, aby branża narciarska w ostrym reżimie senitarnym, bezpiecznym dla naszych narciarzy i snowbordzistów, mogła ruszyć.

Już jutro powinniśmy znać ostateczny kształt wytycznych dla ośrodków narciarskich, czekamy na ostateczną akceptację Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Przeczytaj także