stacje Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl stacje wiadomości

E-sport - 3 popularne rodzaje gier, których wyniki możesz obstawić u bukmacherów
Wśród bogatej oferty zakładów wzajemnych u bukmacherów coraz większą popularnością cieszy się e-sport. To specyficzny rodzaj zakładów, ponieważ nie dotyczy realnych rozgrywek sportowych, ale wyników osiąganych przez zawodników konkurujących ze sobą w świecie wirtualnym.
REKLAMA
1. E-sport typu MOBA
2. Gry RTS
3. E-sport a gry FPS

Początkowo e-sport nie był zbyt popularny. Wielu zwolenników zyskał dopiero w ostatnich latach, kiedy ofertą bukmacherów zaczęli interesować się młodzi ludzie, znający już specyfikę gier komputerowych. Wiele rodzajów gier stało się tak popularne jak piłka nożna czy koszykówka - światowe rozgrywki przyciągają nie tylko licznych widzów obserwujących zawodników na żywo lub przed ekranami komputerów, ale również obstawiających wyniki wirtualnych starć.

E-sport typu MOBA


Gry typu MOBA, nazywane w skrócie mobami, to rozgrywki drużynowe. Drużyna składa się z kilku zawodników, z których każdy rozwija własną postać. Poszczególne postaci posiadają własne, unikalne cechy charakterystyczne i umiejętności, dzięki którym stają się cennymi uczestnikami rozgrywek. Obecnie gry typu MOBA to jedne z najpopularniejszych gier na świecie, a w rozgrywkach e-sportowych można obstawiać wyniki takich gier jak np. League of Legends i Dota 2.

Gry RTS


Oprócz mobów, ogromną popularnością cieszą się strategie czasu rzeczywistego, czyli gry typu RTS. Ich akcja dzieje się "tu i teraz", dlatego gracze muszą szybko i sprawnie reagować na wydarzenia, które na bieżąco mają miejsce w grze. W tego typu rozgrywki mają zwykle charakter indywidualny, rzadziej grupowy, choć i taka opcja cieszy się ogromnym powodzeniem, głównie w przypadku kolejnych odsłon gry StarCraft. To właśnie StarCraft jest jedną z pierwszych gier, które zyskały tak wielką popularność w świecie e-sportu.

E-sport a gry FPS


E-sport to nie tylko moby i gry strategiczne czasu rzeczywistego, ale również FPSy, czyli strzelanki pierwszoosobowe. Te gry zyskały popularność bardzo wcześnie, bo już w latach siedemdziesiątych XX wieku, a ich pozycja na rynku umocniła się po niebywałym sukcesie gry Wolfenstein 3D. Gracze doceniają strzelanki pierwszoosobowe głównie za prostą fabułę i charakterystyczny widok świata - z perspektywy pierwszej osoby. Sterując postacią gracz patrzy oczami swojej postaci, dlatego widok otoczenia jest ograniczony, co dodatkowo podnosi poziom trudności i dostarcza wielu emocji. Do najpopularniejszych gier FPS należą Counter-Strike: Global Offensive, Battlefield, Call of Duty i Overwatch.

Wyniki tych i innych gier można obstawiać u czołowych, polskich, legalnych bukmacherów.
Przeczytaj także