stacje Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl stacje wiadomości

Górna Austria. Świetnie stoki najbliżej Polski
Oferta zimowych aktywności w Górnej Austrii jest bardzo zróżnicowana, łącząc w sobie wyzwania sportowe z rodzinnymi stokami dla początkujących. Przede wszystkim jednak znajdują się tu stosunkowo niewielkich rozmiarów, kompaktowe ośrodki sportów zimowych, w których doświadczyć można autentycznej gościnności i spędzić przyjemnie czas w miłym towarzystwie.
REKLAMA
W Górnej Austrii, czwartym pod względem powierzchni kraju związkowym Austrii, panują doskonałe, naturalne warunki do uprawiania sportów zimowych. Na południu region rozciąga się aż do Alp, na północy zaś do grzbietów gór Lasu Bawarskiego. W tych dwóch regionach znajduje się siedem świetnych ośrodków sportów zimowych, które są szybko i łatwo dostępne, szczególnie z północy i wschodu.

WurzeralmWurzeralm

Daleko na północy Górnej Austrii leży rodzinny ośrodek narciarski Hochficht am Böhmerwald. W Salzkammergut, gdzie góry i jeziora znajdują się w niezrównanej scenerii, cztery obszary narciarskie zapraszają na ferie zimowe: podczas gdy Feuerkogel w Ebensee nad Traunsee i Kasberg w Grünau im Almtal oferują rodzinną atmosferę, Freesports Arena Dachstein Krippenstein posiada w ofercie alpejskie krajobrazy i frajdę z jazdy w stylu freeride z dala od stoków. Gosau jest zaś idealną bazą wypadową do regionu narciarskiego Dachstein West, największego ośrodka narciarskiego Górnej Austrii z niesamowitymi panoramicznymi widokami na najwyższą górę w Górnej Austrii, Hohe Dachstein 2995 m n.p.m. W regionie Pyhrn-Priel w Alpach Wapiennych w południowo-wschodniej Górnej Austrii znajduje się Hinterstoder będący jedynym ośrodkiem narciarskim w Górnej Austrii, w którym rozgrywane są zawody pucharu świata. Wraz z pobliskim i przyjaznym rodzinom, siostrzanym ośrodkiem narciarskim na Wurzeralm w Spital am Pyhrn stanowi różnorodne miejsce na spędzenie zimowego urlopu.

KrippensteinKrippenstein

Wszystkie siedem obszarów narciarskich to ośrodki o przejrzystej strukturze, które mimo to oferują całą paletę przyjemności z jazdy na nartach: trudne, sportowe trasy zjazdowe i trasy pucharowe, przyjemne zjazdy z zapierającymi dech w piersiach panoramicznymi widokami na góry oraz rodzinne stoki, które pozwalają na szusowanie szerokimi łukami. Natomiast najmłodsi narciarze będą się z pewnością świetnie bawić w nowocześnie wyposażonych i pięknie zaprojektowanych obszarach dla początkujących.

Fakt, że ośrodki narciarskie w Górnej Austrii są stosunkowo niewielkie, ma jedną wielką zaletę. Tutaj gospodarze dbają o serdeczną i autentyczną gościnność oraz rodzinną atmosferę. Począwszy od miłego powitania w miejscu zakwaterowania, a kończąc na wizytach w rustykalnych gospodach górskich.
Przeczytaj także