stacje Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl stacje wiadomości

Jazda na nartach wiosną po 5 lodowcach w Tyrolu
Lodowce wiosną to jazda na nartach w promieniach słońca, malownicze krajobrazy i liczne wydarzenia.
REKLAMA
Kiedy sezon narciarski powoli kończy się w nisko położonych ośrodkach narciarskich, białe szaleństwo na pięciu tyrolskich lodowcach trwa jeszcze w najlepsze. Entuzjaści narciarstwa i miłośnicy gór mogą liczyć na dodatkową porcję zimowych atrakcji: doskonałe stoki, przyjemne temperatury, mało ludzi i mnóstwo słońca. Dla wielu fanów zimy jest to najlepszy czas sezonu narciarskiego.

Dni są zauważalnie dłuższe. I cieplejsze. W dolinie przebijają się już pierwsze krokusy, ale śnieg w górach obiecująco lśni w słońcu. Dzięki dużej wysokości noce są tam wciąż mroźne, dlatego wiosną zbocza prezentują się w doskonałej formie. Śnieg gromadził się tu przez całą zimę. Wiosną ponadto można regularnie jeździć także po świeżym śniegu.

O tej porze roku wielu narciarzy najchętniej rozpoczyna dzień na nartach już z samego rana: stoki są wtedy doskonale przygotowane, a śnieg ma idealną konsystencję. Później w ciągu dnia na nasłonecznionych stokach tworzy się fantastyczny firn. Kolejna zaleta wiosny: fani białego szaleństwa mają teraz wyciągi i stoki praktycznie dla siebie, nie ma już tłumów, jak w zimie. Widok na otaczające szczyty o wysokości ok. 3000 m jest imponujący jak zawsze.

Przerwa na lunch zajmuje często więcej czasu niż planowano: Na tarasach gospód górskich panują temperatury, że można siedzieć w koszulce. Koniecznie trzeba pamiętać o kremie przeciwsłonecznym. Trudno się zdecydować: Zostać z drinkiem na leżaku lub ruszyć się jeszcze raz i zjechać kilka razy na nartach.

Ponadto na tyrolskich lodowcach organizowane są wiosną ekscytujące wydarzenia - od festiwali muzycznych po konkursy dla freestylerów, każdy znajdzie coś dla siebie.

HintertuxHintertux

Lodowiec Hintertux (1500 do 3250 metrów)


Tygodnie Flower Pow(d)er w dniach 18.4.-3.5.2020

Wiosenna oferta na lodowcu Hintertux jest pełna ciekawych wydarzeń: Spektrum waha się od koncertu Hintertux Glacier Open Air z Voxxclub (3 kwietnia 2020 r.) do wiosennego otwarcia sezonu w snowparku Betterpark Hintertux, który ponownie w perfekcyjnej formie otworzy swoje podwoje 18 kwietnia, jako najwyżej położony freestylowy hotspot w Austrii. Kolejne wydarzenia to Erdinger Glacier Spring - oczywiście przy dobrym porannym drinku i imprezie z Dj'ami, a od 18 kwietnia 2020 roku także 14-dniowy program w ramach tygodni Flower Pow(d)er z jazdą na nartach wczesnym rankiem Early Morning Skiing, terenem testowym, po którym można jeździć ratrakiem i możliwością zajrzenia za kulisy. Zawody snowboardowe Välley Rälley są zaplanowane na 25 i 26 kwietnia na lodowcu Hintertux.

StubaiStubai

Lodowiec Stubai (1000 do 3210 metrów)


Wydarzenia w ramach DC Stubai Zoo Spring Sessions w dniach 4.4.-10.5.2020

Jeśli szukasz idealnego snowparku na wiosnę, lodowiec Stubai to miejsce dla Ciebie. Przyjeżdżają tutaj freestylerzy z całego świata. Od początku kwietnia, prawie co tydzień odbywają się tu obozy młodzieżowe, mini-konkursy, imprezy z grillowaniem oraz sesje zdjęciowe i wideo. Absolutną atrakcją wiosennych sesji jest Pro-Line z trzema dużymi kickerami - dzięki umiejscowieniu na południowym stoku miękkie lądowania są gwarantowane przez cały dzień.

SöldenSölden

Sölden (1350 do 3340 metrów)


Festiwal Electric Mountain w dniach 2.-3.4.2020 oraz zawody The Audi Nines w dniach 13.-18.04.2020

Najwyższej klasy DJ-e i żywiołowe imprezy w wyjątkowej lokalizacji: Dzięki tej kombinacji teren narciarski na lodowcu wabi fanów muzyki elektronicznej na śnieg. Wstęp na koncerty z ważnym karnetem narciarskim jest bezpłatny. Główny występ w tym roku: Dimitri Vegas i Like Mike

W dniach 13-18 kwietnia 2020 r. w Sölden i Gurgl po raz trzeci odbędą się zawody Audi Nines. Konfiguracja i projekt snowparku są absolutnym wyzwaniem dla sportowców. Dużo akcji w powietrzu oraz na muldach i skoczniach z pewnością zachwyci entuzjastycznych widzów podczas nocnej sesji w Gurgl 15 kwietnia 2020 r. oraz podczas publicznego konkursu w Sölden 18 kwietnia 2020 r.

PitztalPitztal

Lodowiec Pitztal (1640 do 3440 metrów)


Zawody Gletscher Vertical 3.440 by Dynafit w dniu 1 maja 2020

Narty turowe czy sprzęt do biegania po trasach? Oto kluczowe pytanie w przypadku zawodów Vertical 3.440 na lodowcu Pitztal. Trasa zawodów prowadzi od stacji górnej na wysokości 2840 metrów do najwyżej położonej w Austrii kawiarni na wysokości 3440 metrów. Zwycięzcą zostaje ten, kto pierwszy znajdzie się na szczycie. Zasady obowiązują zarówno tych, którzy chcą ponownie założyć narty turowe, jak i uczestników, którzy stają w szranki już w sprzęcie do biegania po trasach.

KaunertalKaunertal

Lodowiec Kaunertal (1273 do 3113 metrów)


Zawody Spring Classics w dniach 4.4.-24.5.2020

Jak co wiosnę, dwukilometrowy snowpark na lodowcu Kaunertal znów ma idealny kształt, a tym samym jest bezapelacyjnie "miejscem, gdzie warto być". Kickery i przeszkody dla wszystkich, od początkujących po zawodowców, prezentują się w całej okazałości. Oferta obejmuje również wiele wydarzeń, obozów i konkursów.

Przy stacji górnej Karlesjoch czeka mega wyzwanie dla dobrze wyszkolonych narciarzy i snowboardzistów: do stacji dolnej Ochsenalm do pokonania jest ponad 1000 metrów różnicy wysokości, 175-metrowy tunel narciarski i stok Steinbockwand z nachyleniem do 75 procent. Zdecydowanie warto zaplanować także "lot" nad lodowcem: Nowa kolejka Falginjochbahn na wysokości 3113 m dosłownie unosi się nad światem lodowców.
Przeczytaj także