stacje Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl stacje wiadomości

Lato połączone z jazdą na nartach na lodowcu Mölltaler Gletscher rozpocznie się już 6. czerwca
Świetna wiadomość z jedynego lodowca w Karyntii. Już 6 czerwca rozpocznie się sezon letni w austriackim ośrodku Mölltaler Gletscher, który ucieszy nie tylko turystów, ale i narciarzy. Zapowiada się lato pełne przygód na lodowcu, a otwarcie granic austriackich z wybranymi krajami planowane jest już w połowie czerwca.
REKLAMA
Po 83 dniach ponownie zostaną uruchomione kolejki linowe w ośrodku Mölltaler Gletscher. Stoki narciarskie oraz działalność całego ośrodka została zamknięta 15 marca w ramach środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się COVID-19. "Cieszymy się, że dzięki przestrzeganiu wprowadzonych środków sytuacja na tyle uległa poprawie, że dziś z przyjemnością możemy ogłosić dobrą wiadomość o ponownym otwarciu ośrodka, które nastąpi już 6 czerwca. Nasz ośrodek będzie otwarty nie tylko dla turystów szukających relaksu i wypoczynku podczas wędrówek po okolicy, ale także dla narciarzy, którzy pragną szusować na nartach w środku lata. Narciarze będą mieli do dyspozycji całą trasę zjazdową nr 3, a także stoki nr 1 i 2, które będą dostępne w zwężonym profilu ze względu na odkładanie śniegu. Czynna będzie także restauracja panoramiczna Eissee, gdzie goście będą mogli się posilić i zaczerpnąć sił na tarasie ze wspaniałym widokiem na panoramę Apl," powiedział Max Gottfried, dyrektor ośrodka.

Lato połączone z jazdą na nartach na lodowcu Mölltaler Gletscher rozpocznie się już 6. czerwcaLato połączone z jazdą na nartach na lodowcu Mölltaler Gletscher rozpocznie się już 6. czerwca

Mölltaler Gletscher wykorzystał wymuszoną przerwę w pracy ośrodka na niezbędne przeglądy techniczne, konserwację sprzętu, a także na przygotowanie wszelkich niezbędnych środków w związku z wytycznymi władz w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia gości oraz personelu. Oprócz tego zgromadzono dwa razy więcej śniegu w porównaniu do ubiegłego roku, dzięki czemu ośrodek liczy na udany sezon narciarski z wyjątkiem najbardziej upalnych dni sierpnia. "Wierzymy, że wszyscy nasi goście, zarówno turyści, jak i narciarze, spędzą u nas wspaniałe chwile pełne relaksu i niecodziennych wrażeń," dodał Gottfried.

Lato połączone z jazdą na nartach na lodowcu Mölltaler Gletscher rozpocznie się już 6. czerwcaLato połączone z jazdą na nartach na lodowcu Mölltaler Gletscher rozpocznie się już 6. czerwca

Prawdziwe białe szaleństwo w ośrodku Mölltaler Gletscher od 6.6.2020 aż do 9.5.2021 wraz z jazdą w przyszłym sezonie narciarskim w sąsiednim ośrodku Ankogel oraz w TOP ośrodkach na Słowacji (Jasna, Tatry Wysokie), w Czechach (Szpindlerowy Młyn) i w Polsce (Szczyrk) gwarantuje Sprytna Sezonówka PREMIUM, która oferuje również inne przywileje - więcej informacji można znaleźć na stronie www.gopass.travel. Aktualne informacje na temat ośrodka są dostępne na stronie www.moelltaler-gletscher.at.
Przeczytaj także