stacje Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl stacje wiadomości

Mobilny system dezynfekcji za pomocą armatek śnieżnych
Mobilne rozwiązanie do dezynfekcji, opracowane i wyprodukowane przez DEMACLENKO, zostanie bezpłatnie udostępnione lokalnym społecznościom we włoskim Południowym Tyrolu / Südtirolu.
Przez ostatnie tygodnie eksperci DEMACLENKO - producenta armatek śnieżnych, należącego do grupy HTI tak jak marki technologii górskich Leitner i Prinoth - testowali w miejscowości Sterzing/Vipiteno możliwości armatki śnieżnej, mającej posłużyć jako narzędzie do mobilnego przeprowadzenia dezynfekcji na dużych obszarach.
REKLAMA
Po początkowych próbach w terenie z wykorzystaniem ciężarówek i cystern, przeprowadzono test z wozem strażackim ochotniczej straży pożarnej z Gossensass - takie połączenie było najbardziej satysfakcjonujące i pozwoliło uzyskać maksymalną mobilność i zasięg. Do natrysku zastosowano wysokowydajną armatkę śnieżną z pompą zapewniającą optymalne ciśnienie wody oraz w 100% biodegradowalny środek dezynfekujący.

Po zaprezentowaniu tego rozwiązania lokalnym władzom jest ono teraz dostępne bezpłatnie dla społeczności w Południowym Tyrolu w celu dezynfekcji przestrzeni publicznej.

DEMACLENKO jest częścią High Technology Industries Group (HTI), która obejmuje również marki LEITNER koleje linowe (systemy transportu pasażerskiego), PRINOTH (ratraki i gąsienicowe pojazdy użytkowe), LEITWIND (turbiny wiatrowe), AGUDIO (koleje materiałowe), POMA (systemy transportu pasażerskiego) i MINIMETRO (pojazdy szynowe).

Przeczytaj także