stacje Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl stacje wiadomości

Osiemnasta stacja dołącza do Tatry Super Ski
TATRYSKI oraz Góral Skipass łączą się w spółkę Tatry Super Ski, a do projektu dołącza ko-lejny zagraniczny ośrodek narciarski. W nadchodzącym sezonie narciarze i snowboardziści korzystający ze skipassu Tatry Super Ski będą mogli zjeżdżać nową trasą, położoną w sło-wackiej miejscowości Ždiar. Uroczyste podpisanie porozumienia odbędzie się 8 września na terenie przystępującej do projektu stacji.
REKLAMA
Tatry Super Ski to wspólny skipass, który już od dwóch lat funkcjonuje po obu stronach polsko-słowackiej granicy, dając możliwość szusowania w ramach jednego karnetu na kilkunastu stacjach narciarskich Podhala, Spisza i Pienin. Do grona 17 ośrodków, dołączy kolejny - słowackie Ski Centrum Strachan. Całym projektem zarządzać będzie nowo powstała spółka.

Ośrodek Ski Centrum Strachan jest położony w malowniczej miejscowości Ždiar w Tatrach Bielskich, kwadrans jazdy samochodem z przejścia granicznego na Łysej Polanie. Łączna długość tras, które oferuje, to blisko 4 km. Stacja nieustannie udoskonala swoje atrakcje, które wzbogacą teraz ofertę Tatry Super Ski. Do dyspozycji narciarzy oddano już m. in. dmuchany Ski Bag Jump, Czarodziejski Las, ekstremalną trasę Jump Track, a nawet możliwość nocnej jazdy ratrakiem.

Jeszcze kilka lat temu oferta narciarska Tatr i Podhala była bardzo rozproszona, a działające w pojedynkę stacje mocno ze sobą konkurowały. Zwiastunem zmian było nawiązanie współpracy przez kilka ośrodków - początkowo w grupie TATRYSKI, a następnie w projekcie Góral Skipass. Jednak dopiero połączenie tych dwóch przedsięwzięć i narodziny multikarnetu Tatry Super Ski w pełni odsłoniły jego potencjał - komfort posiadania jednego skipassu, uprawniającego do białego szaleństwa na kilkunastu stacjach narciarskich Pod-hala, Spisza i Pienin.

Ośrodek Ski Centrum StrachanOśrodek Ski Centrum Strachan

- W 2018 roku obiecaliśmy sobie, że projekt Tatry Super Ski będzie konsekwentnie rozwijany i poszerzany o kolejne ośrodki. Rok temu cieszyliśmy się z dołączenia 3 kolejnych stacji. Dziś w naszym rodzinnym gronie witamy Ski Centrum Strachan. Dzięki wspólnym działaniom oferujemy już ponad 100 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 60 km. Do tego baza gastronomiczna i mnóstwo dodatkowych atrakcji. Warto wspomnieć także o połączeniu dotychczasowych spółek TATRYSKI i Góral Skipass, które od teraz działać będą jako Tatry Super Ski Sp. z o.o., konsekwentnie realizując założenia projektu o tej samej nazwie - mówi prezes spółki Tatry Super Ski Adam Marduła.

- Od samego początku mówiliśmy, że Tatry Super Ski to projekt, do którego drzwi są otwarte. Wciąż podtrzymujemy to zaproszenie. Jestem przekonany, że każdy kolejny sezon będzie przynosił nowych partnerów, a dzięki temu będziemy wzmacniać swoją konkurencyjność względem zagranicznych ośrodków z Austrii, Włoch czy Szwajcarii - dodaje Andrzej Zając, współkoordynujący rozwój projektu.

Skipass Tatry Super Ski można kupić we wszystkich stacjach oraz na www.tatrysuperski.pl.
Przeczytaj także