stacje Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl stacje wiadomości

Przywitanie Nowego Roku na stoku pod Orlicą
Po okresie gorszej aury w pierwszych tygodniach grudnia w polskie góry nareszcie zawitała zima. Dzięki silniejszym mrozom i opadom śniegu znacząco poprawiły się też warunki narciarskie, które w większości sudeckich ośrodków są teraz bardzo dobre. Jednym z takich miejsc jest Zieleniec, gdzie na stoku będzie można powitać także Nowy Rok.
REKLAMA
Narciarze musieli w tym sezonie nieco dłużej niż zwykle poczekać na ustabilizowanie się zimowej aury. Przełom listopada i grudnia był ponadprzeciętnie ciepły, brakowało też opadów śniegu. Szczególnie wyższe wartości temperatury uniemożliwiały uruchomienie armatek śnieżnych, które w Zieleńcu pracują zwykle już pod koniec listopada.

Oczekiwana zmiana pogody wreszcie jednak nastąpiła. W święta nadeszły silniejsze mrozy, co pozwoliło na naśnieżanie stoków. Wszystkiemu towarzyszyły także opady śniegu, których do tej pory bardzo w Sudetach brakowało. Wszystko to złożyło się na ustabilizowanie się pokrywy śnieżnej i przede wszystkim narciarskich warunków.

- Dziś otwartych jest już większość tras, każdego dnia od 9:00 pracuje większość naszych kolei i wyciągów - mówi Grzegorz Głód, menedżer Zieleniec Ski Arena.
- Po trudniejszym czasie na początku sezonu spodziewamy się stabilniejszej aury, choć teraz będzie nam już łatwiej utrzymać dobre warunki - udało nam się zbudować na stokach dobrą podstawę, co nawet wobec ocieplenia pozwoli na komfortową jazdę - dodaje Grzegorz Głód.

Tradycyjnie stacja narciarska Zieleniec Ski Arena zaprasza pasjonatów nart i snowboardu na sylwestrową zabawę oraz powitanie Nowego Roku. Oprócz odbywających się w hotelach, barach i pensjonatach zabaw, które trwać będą do białego rana, główną areną sylwestrowego szaleństwa będą oczywiście narciarskie stoki - wyciągi i koleje będą tej nocy czynne aż do 1:00 w nocy.

Grzegorz Głód - Sylwester na stoku to już u nas tradycja, która każdego roku przyciąga w nasze strony rzesze fanów sportu i dobrej zabawy. Dajemy sobie oczywiście chwilę wytchnienia, ale w Nowy Rok nie ma żadnej taryfy ulgowej - ośrodek rozpoczyna pracę o godzinie 9:00.

Przywitanie Nowego Roku na stoku pod OrlicąPrzywitanie Nowego Roku na stoku pod Orlicą

W sylwestrową noc czynne będą oczywiście wyłącznie oświetlone trasy, natomiast na sam sylwestrowy wieczór i część nocy obowiązywać będzie osobny karnet - kosztować będzie 90 złotych (normalny) i 80 złotych (ulgowy) i ważny będzie od godziny 19:00 (31 grudnia) do 1:00 (1 stycznia). Pozostałe karnety z cennika dostępne w kasach ośrodka obowiązywać będą do godziny 21:00.

Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena to 29 wyciągów i kolei, w tym 5 nowoczesnych kanap i jeden wyciąg kanapowo-gondolowy oraz 23 kilometry doskonale przygotowanych i o zróżnicowanym stopniu trudności tras. Na wszystkie wyciągi i koleje obowiązuje w kurorcie jeden wspólny karnet, który kupić można również w sklepie internetowym. Umożliwia on pokonywanie wszystkich tras w Zieleńcu bez konieczności odpinania nart. Dodatkowo większość zlokalizowanych tu hoteli i pensjonatów położonych jest przy samych stokach, dzięki czemu narciarze mogą rozpocząć #szusowanko bezpośrednio po wyjściu z miejsca noclegowego.

Oprócz bogatej infrastruktury narciarskiej, Zieleniec posiada także bogate zaplecze noclegowo-gastronomiczne. Baza noclegowa w Zieleńcu to przeszło 1500 miejsc o zróżnicowanym standardzie w tutejszych hotelach, pensjonatach i kwaterach. Wśród nich nie brakuje wyposażonych w baseny, gabinety SPA oraz wiele innych atrakcji, w tym również dla najmłodszych gości ośrodka. Kurort bardzo mocno otwiera się także na rodziny z dziećmi, dla których znajdzie się tutaj także wiele atrakcji, jak choćby wewnętrzne place zabaw. Uzupełnieniem bazy noclegowej jest znakomita, zróżnicowana i inspirowana potrawami z całego świata kuchnia (restauracje i bary), w której dominują przede wszystkim tradycyjne potrawy polskie.
Przeczytaj także