stacje Strona
klasyczna

Menu

Strona główna

Pogoda

Sport

Sprzęt

Stacje

Forum

Strona klasyczna

skionline.pl stacje wiadomości

Tyrolskie lodowce zamknięte
w sobotę (31.10.2020) wieczorem austriacki rząd zdecydował o podjęciu zdecydowanych kroków w celu powstrzymania dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie Austrii.
REKLAMA
Przedstawiamy Państwu wykaz najważniejszych decyzji w tym zakresie:

Baza noclegowa:


· Z obiektów noclegowych można korzystać tylko i wyłącznie w wyjątkowych przypadkach, do których zaliczają się podróże służbowe.
· Wszyscy, którzy w momencie wejścia w życie nowych przepisów są na miejscu i korzystają z bazy noclegowej mogą swój pobyt dokończyć.
Gastronomia
· Obiekty gastronomiczne mogą serwować dania wyłącznie z odbiorem własnym, w godzinach 6-20. Spożywanie posiłków w restauracjach jest zakazane. Wyjątkiem są hotelowe kantyny, w których stołować się mogą zakwaterowani goście.
· jedzenie na dowóz może być dostarczane przez całą dobę

Transport Publiczny


· Zakaz korzystania z kolei linowych, gondoli i wyciągów w celach rekreacyjnych. Przepis dotyczy w tym momencie ośrodków narciarskich na Pięciu Tyrolskich Lodowcach (Kaunertal, Pitztal, Sölden, Hintertux i Stubai) oraz w Kitzbühel. Z zakazu wyłączeni są zawodowi sportowcy.
·

Wydarzenia i imprezy


· Wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe oraz imprezy zostały odwołane.
· Wyjątki:
o Zawody sportowe z udziałem zawodowych sportowców, które mogą odbywać się bez udziału publiczności.
Sport
· Indywidualne treningi na świeżym powietrzu są dozwolone
· Zakaz uprawiania sportów kontaktowych
· Halowe obiekty sportowe pozostaną zamknięte

Czas wolny


· Wszystkie kina, teatry, sale koncertowe i inne obiekty, w których spędza się czas wolny zostaną zamknięte (wyjątkiem są biblioteki)

Usługi i handel


· Wszystkie sklepy zostają otwarte (1 klient na 10 m²)
· Wszystkie usługi uniemożliwiające zachowanie odpowiedniego dystansu pozostaną otwarte (np. fryzjerzy, masażyści itd.)

Środki zapobiegawcze wchodzą w życie o północy we wtorek 3 listopada 2020 i będą obowiązywały co najmniej do 30 listopada 2020.

Ośrodki wypoczynkowe, cała baza hotelowa, instytucje kulturalne oraz koleje linowe, nie licząc wymienionych powyżej wyjątków, pozostaną zamknięte. Pobyty turystyczne w tym okresie nie będą możliwe.
Ufamy, że podjęte kroki przyniosą efekty i pozwolą na to byśmy w grudniu mogli rozpocząć wspólnie sezon zimowy 2020/21. Na bieżąco będziemy informować o wprowadzanych zmianach, zniesieniu lub poszerzeniu obostrzeń.Przeczytaj także